44. Octavian COCAN (1997 – tur 2004/05) – 106
  45. Cristian VASC (1994-1996; 1998- tur 2002/2003) – 106
  47. Ferenc/Francisc BALINT (1968-1973; tur 1975/76) – 104
  48. Călin GANE (1959-1960; 1963-1970) – 103
  49. Hans KRAMER (1982-1985; retur 1986/87 – 1988) – 101
  50. Zoltan DAVID (1956-1962; tur 1964/65) – 101
  51. Octavian ZAHARIA (1943-1962) – 101

Din lista de mai sus, 17 jucători sunt născuţi în municipiul Braşov – Mugurel „Pelé” Buga fiind cel mai bine clasat dintre ei, urmat de Eugen Moldovan.

Alţi trei sunt originari din Făgăraş (Iuliu Năftănăilă, Octavian Cocan şi Zoltan David), în vreme ce Constantin „Bebe” Manciu s-a născut în Victoria.

• Gheorghe Fusulan (n. Braşov) – primul „stegar” care a bifat 100 de apariţii în Liga 1 (25 martie 1962, 3-1 acasă cu Petrolul Ploieşti. Fusulan a deschis scorul în minutul 2).
  • Peste doar două săptămâni, pe 8 aprilie 1962, Emanoil Haşoti (n. Kavarna) devenea al 2-lea „stegar” ce atinge borna 100, în victoria cu 3-1 de acasă cu Rapid.
  • În cursul aceleiaşi ediţii 1961/62 a Ligii 1, Ioan Szigety şi Octavian Zaharia vor atinge şi ei suta de prezenţe în tricoul alb-albastru, cum erau pe atunci culorile echipei.
  • Nicolae Campo (n. Bucureşti) – primul „stegar” care a jucat 200 de meciuri în Liga 1 (28 mai 1967, 1-1 acasă cu Dinamo Piteşti/FC Argeş)
  • Iuliu „Cucu” Jenei (n. Câmpia Turzii) – primul „stegar” care a jucat 300 de meciuri în Liga 1 (1 septembrie 1974, 0-1 la Reşiţa). Jenei este în acelaşi timp şi singurul „stegar” care a fost titular în peste 300 de meciuri în prima ligă – 302 din totalul de 303.

Nicolae Pescaru (n. Braza, Prahova) este singurul „stegar” care a evoluat în Liga 1 de-a lungul a trei decenii diferite.

• 23 septembrie 1962, 4-2 acasă cu U Cluj – debutul în Liga 1. L-a înlocuit în minutul 85 pe Dumitru Filimon.
  • 6 noiembrie 1966, 0-1 acasă cu UTA – meciul 100 în Liga 1. A fost înlocuit în minutul 63 de Ioan Alecu.
  • 1 decembrie 1972, 2-0 acasă cu SC Bacău – meciul 200 în Liga 1. A fost integralist.
  • 22 iunie 1975, 0-1 la Râmnicu Vâlcea cu Chimia – meciul 300 în Liga 1. A fost integralist în partida din penultima etapă a campionatului, care practic a decis retrogradarea Braşovului.
  • 16 august 1980, 2-0 acasă cu Sportul Studenţesc – meciul 304 în Liga 1. A doboarât recordul lui Iuliu Jenei.
  • 23 noiembrie 1980, 1-3 la Bucureşti cu Progresul – meciul 311 în Liga 1, ultimul.

Ioan Nagy (n. Corvineşti, Bistriţa-Năsăud) a fost titular în primele şase etape ale ediţiei 1989/90 a Ligii 1, îndeplinind şi rolul de asistent al lui Costică Ştefănescu. Dar înfrângerea de la Oradea cu 0-6 (orchestrată în culise) a dus la demiterea conducerii tehnice şi a anulat şansele lui Nagy de a se apropia de recordul lui Pescaru.

• 5 noiembrie 1972, 0-1 la Petroşani cu Jiul – debutul în Liga 1.
  • 29 mai 1982, 3-0 acasă cu ASA Tg. Mureş – meciul 100 în Liga 1.
  • 27 septembrie 1986, 0-2 la Bucureşti cu Victoria – meciul 200 în Liga 1, a fost înlocuit la pauză.
  • 1 octombrie 1989, 0-6 la Oradea – ultimul meci în Liga 1.

Mugurel Buga (n. Braşov) este cel mai tânăr membru al Club 200.

• 23 aprilie 1997, 0-1 la Constanţa cu Farul – debutul în Liga. A intrat în minutul 84 în locul lui Daniel Niia.
  • 27 septembrie 2003, 3-0 acasă cu Gloria Bistriţa – meciul 100 în Liga 1. A fost integralist într-unul din primele meciuri FC Braşov – Gloria Bistriţa care nu mai ţineau cont de regulile Cooperativei. A marcat golul de 2-0 în minutul 68.
  • 18 mai 2013, 3-2 la Tg. Jiu cu Pandurii – meciul 200 ca „stegar” în Liga 1. A intrat în minutul 58 în locul lui Daniel Tătar, la scorul de 1-2.
  • 27 mai 2015, 0-0 acasă cu Gaz Metan Mediaş – ultimul meci în Liga 1.

Stere Adamache (n. Adâncata, Ialomiţa) este primul portar „stegar” care a apărat în 100 de meciuri în Liga 1, ulterior devenind şi singurul care a depăşit cota 200.

• 17 martie 1963, 2-1 acasă cu Rapid – debutul ca „stegar” în Liga 1.
  • 16 august 1969, 3-0 acasă cu Farul – meciul 100 ca „stegar” în Liga 1.
  • 19 noiembrie 1972, 0-1 la Tg. Mureş cu ASA – meciul 200 ca „stegar” în Liga 1.
  • 29 iunie 1975, 2-1 acasă cu Dinamo – ultimul meci în Liga 1.

Laszlo Polgar (n. Sf. Gheorghe) este singurul portar care a mai reuşit să atingă şi să depăşească suta de meciuri (117) în Liga 1 între buturile braşovene.

Al 3-lea cel mai prezent portar între buturile braşovene, la nivelul Ligii 1, este Constantin Ghiţă, cu 99 de apariţii, urmat de Andrei „Toto” Şanta, cu 97.